Jak zrobić ogrodzenie z siatki leśnej?

Ogrodzenie z siatki leśnej to popularne rozwiązanie dla wielu właścicieli posesji. Taki rodzaj ogrodzenia doskonale sprawdza się nie tylko w rolnictwie, ale również w ogrodach działkowych, rekreacyjnych i przydomowych. W tym artykule przedstawimy, jak zrobić ogrodzenie z siatki leśnej, jakie słupki wybrać oraz jaka powinna być odległość między nimi.

1. Jak zrobić ogrodzenie z siatki leśnej?

Budowa ogrodzenia z siatki leśnej jest procesem stosunkowo prostym i może być wykonana przez każdego, kto posiada nieco zdolności manualnych. Pierwszym krokiem jest wyznaczenie granic działki oraz wykonanie pomiarów. Następnie trzeba przygotować materiały takie jak: siatkę leśną, słupki, skoble – specjalne gwoździe w kształcie litery U oraz narzędzia m.in.: poziomicę, szpadel, młotek kamieniarski, szczypce lub obcęgi oraz wiertnicę spalinową, a następnie przystąpić do montażu.

2. Od czego zacząć budowę ogrodzenia z siatki leśnej?

Przed przystąpieniem do montażu siatki ogrodzeniowej należy przygotować teren, aby zapewnić odpowiednie położenie słupków. W tym celu należy usunąć wszelkie przeszkody, takie jak kamienie, kępy ziemi czy nierówności terenu, co ułatwi późniejsze rozciągnięcie siatki. W przypadku terenu o dużych spadkach warto skorzystać z ciężkiego sprzętu, aby wyrównać powierzchnię. Dobierz siatkę wykonaną z drutu ocynkowanego, zgodnie z własnymi potrzebami, określając odpowiednią wysokość i gęstość oczek.

budowa ogrodzenia

3. Jakie słupki do siatki leśnej?

Kolejnym krokiem jest wybór słupków, które będą podtrzymywać siatkę leśną. Do budowy ogrodzenia leśnego najczęściej wykorzystuje się słupki drewniane sosnowe, które są wytrzymałe i odporne na wilgoć oraz zmienne warunki atmosferyczne. Słupki te są łatwe do obróbki, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. W przypadku, gdy chcemy postawić bardziej trwałe ogrodzenie, możemy zdecydować się na słupki metalowe, które są ocynkowane i zapewniają większą wytrzymałość.

4. Jaka odległość między słupkami ogrodzenia z siatki leśnej?

Odległość między słupkami zależy od wysokości siatki oraz od intensywności wiatru w Twojej okolicy. W przypadku ogrodzenia o wysokości do 1,5 metra odległość między słupkami powinna wynosić około 2,5 metra. W przypadku wyższych płotów odległość ta powinna być mniejsza – na przykład 2 metry. Jeśli Twoja okolica jest narażona na silne wiatry, zwiększ częstotliwość umieszczania słupków, aby zapewnić większą stabilność całej konstrukcji.

Po umieszczeniu słupków należy rozwinąć siatkę leśną i zamocować ją do słupków za pomocą skobli. Należy pamiętać o tym, aby mocować siatkę do słupków w sposób równomierny, co pozwoli na zachowanie prawidłowej napięcia ogrodzenia. Po zakończeniu montażu ogrodzenia warto zabezpieczyć drewniane elementy przed działaniem wilgoci i szkodników, na przykład poprzez pokrycie ich smołą drzewną.

ul. Zagrodowa 10, 34-108 Frydrychowice

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 – 18.00

Wtorek: 7.00 – 18.00

Środa: 7.00 – 18.00

Czwartek: 7.00 – 18.00

Piątek: 7.00 – 18.00

Sobota: 7.00 – 14.00